VIANOR Lennujaama
E-R 08:00-17:00, E-R 08:30-17:00 Ladu
605 1066 Leia lähim keskus
Vianor logo

Goodyear-i rehvid kihutavad pärast aastatepikkust pausi taas Le Mansil

Goodyear-i rehvid kihutavad pärast aastatepikkust pausi taas Le Mansil

Goodyear teatas naasmisest rahvusvahelisele võidusõiduareenile ning arendab selleks välja uued rehvid FIA kestvussõidu maailmameistrivõistluste (WEC) ja selle alla kuuluva Le Mansi 24-tunnise kestvussõidu jaoks.

FIA kestvussõidu maailmameistrivõistluste pikamaa võidusõidud toimuvad neljal kontinendil ning päädivad hooaja finaaliga Prantsusmaal Le Mans’is. Minevikus on Le Mans’is võetud Goodyeari rehvidel võit koguni 14-l korral.

Goodyear alustas naasmist maailmameistrivõistlustele just sportautode ringrajasarjast, sest see annab kindla lähtekoha mitmesuguste rehvitehnoloogiate testimiseks suurel hulgal prototüüp- ja GT-autodel, selgitab Goodyear-i mootorispordi segmendi juht Ben Crawley:  „FIA WEC võidusõitude formaat, mille sõidud on neli kuni kakskümmend neli tundi pikad, teeb nii rehvivaliku kui ka strateegia ülilolulisteks ja see pakub omakorda motiveerivat väljakutset meie tehnilisele meeskonnale Euroopa innovatsioonikeskustes. Hiljem otsime lisaks WEC-ile ka muid võimalusi haarde laiendamiseks motospordis.“

Goodyear on oma innovatsioonikeskustes Hanaus (Saksamaa) ja Colmar-Bergis (Luxemburg) Le Mansi prototüüpide jaoks uut rehivalikut arendanud juba üle aasta. Rehvid töötatakse välja ja toodetakse paralleelselt eratarbijatele suunatud, kiirendus- ja ringrajasõidu autodele loodud Goodyeari Eagle F1 SuperSporti rehvisarjaga - see tagab, et tehnoloogiad ja kogemus liiguvad nii maantee- kui ka võidusõiduautode segmentide vahel. Kogemusvahetusest võidavad mõlemale autoklassile loodavad tootesarjad. Goodyear’i rallirehvid debüteerivad 2019/2020 WEC-i hooajal Silverstone’is tänavu augustis.

Laiemas plaanis tähistab FIA WEC sarjaga liitumine tuntud kaubamärgi naasmist ülemaailmsesse  motosporti selle ühel kõige ikoonilisemal sündmusel.  Üle 250 000 osavõtjaga Le Mans on üks suurematest ühepäevastest spordisündmustest maailmas. „Motosport on jätkuvalt üks populaarsemaid võistlusalasid maailmas,“ jätkas Crawley. „Meie jaoks on see parim võimalus tutvustada oma klientidele traditsioone, kirge, innovatsiooni ja tehnoloogiat, mis teevad Goodyearist võidusõidulegendi.“

„Esmalt keskendume just sportautode võidusõitudele, alles seejärel rakendame seal omandatud kogemust teistel rallialadel.” lisas Crawley.

Goodyeari ajalugu mootorispordis on muljetavaldav. Lisaks 14 võidule Le Mansi 24-tunnisel kestvussõidule on Goodyeari rehvidega võidetud 368 vormel 1 Grand Prix’d – rekord, mida tänini pole purustatud. Goodyearil on samuti märkimisväärne kogemus sportautode võidusõitudel tänu aastakümnete pikkusele edule IMSA-võidusõitudel USA-s.

 

Teave Goodyeari kohta

Goodyear on üks maailma suurimaid rehvitootjaid. Ettevõttes töötab ligikaudu 64 000 inimest ja tooteid valmistatakse rohkem kui 47 tehases, mis asuvad 21 riigis üle kogu maailma. Ettevõtte kahes innovatsioonikeskuses Akronis (Ohios) ja Colmar-Bergis (Luksemburgis) töötatakse tehnika viimase sõna järgi välja teenuseid ja tooteid, mis on tehnoloogia ning tööomaduste poolest eeskujuks kõigile selles valdkonnas tegutsejatele. Lisateavet Goodyeari ja Goodyeari toodete kohta leiate aadressilt www.goodyear.com/corporate.

Rohkem pilte on saadaval veebiuudistes aadressil: http://news.goodyear.eu

Teised postitused

Minu Vianor

*
*

Minu Vianor

*
*
*
*
*
*
*   
   Luban enda meilile saata Vianori pakkumisi ja uudiskirju
*    Nõustun privaatsustingimustega