VIANOR Lennujaama
E-R 08:00-17:00, E-R 08:30-17:00 Ladu
605 1066 Leia lähim keskus
Vianor logo

Goodyeari Oxygene ideerehv tahab muuta linnaliikluse puhtamaks.

Pressiteade

06.03.2018

 

Goodyeari Oxygene ideerehv tahab muuta linnaliikluse puhtamaks

Goodyeari Oxygene ideerehvi tulevikunägemuseks on õhukvaliteeti parandav sõidutehnoloogia

 

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/mekop1brgnbjloy/AAB_PSjFuUgamMKW5IvqLt2ya?dl=0

 

Genf, 6. märts 2018 – Goodyear esitles 2018. aasta Genfi autonäitusel oma uusimat ideerehvi, mille idee on muuta tulevikus linnaliiklus puhtamaks, turvalisemaks ja jätkusuutlikumaks.

 

Oxygene nime kandval rehvil on omapärane välimus, näiteks kasvavad selle külgseintel samblikud. Rehvi disain on avatud ning tänu nutikale turviselahendusele imab see teepinnalt niiskust ja vett, mis suunatakse fotosünteesi võimalikuks muutvasse aineringlusse, mille tulemusena vabaneb õhku hapnik.  

 

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni poolt suurlinnades tehtud mõõtmiste tulemusena puutub norme ületava saastetasemega kokku 80 protsenti linnapiirkondade elanikest.1

 

„Eeldatavasti elab aastaks 2050 rohkem kui kaks kolmandikku maailma rahvastikust linnades, mis tähendab linnapiirkondade transpordivõrgustikele koormuse märkimisväärset kasvu,“ ütles Goodyeari Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika piirkonna äriüksuse juht Chris Delaney. „Nutikad ja rohelised lahendused on võti järjest aktuaalsemaks muutuvatele väljakutsetele linnaliikluses ja -arenduses.“

 

Ringlusmajanduse jäätmete, heitmete ja energiakao vähendamist rõhutavatest põhimõtetest inspireeritud Goodyeari Oxygene ideerehv sobib hästi tuleviku linnamaastikule. Rehvil on järgmised omadused:

  • Puhastab õhku meie ümber: Oxygene imab unikaalse turvise kaudu teelt niiskust ja õhust CO2-te, toites rehvi külgseinal kasvavaid samblikke ning vabastades fotosünteesi käigus hapnikku. Pariisi linnastu suuruses 2,5 miljoni sõidukiga linnas tähendaks see aastas 3000 tonni hapniku tootmist ja 4000 tonni süsihappegaasi neeldumist.
  • Valmistatud ümbertöödeldud vanadest rehvidest: Oxygene on mittepneumaatiline rehv, mis on valmistatud 3D-prinditud ümbertöödeldud rehvidest saadud kummipulbrist. Kerge võnkeid summutav ja pika tööeaga purunemiskindel rehv vähendab vajadust hooldustööde järele. Rehvi avatud ülesehitus toimib ka täiendava ohutusmeetmena, kuna tee pealt vett imav turvis parandab haarduvust märjal teekattel.
  • Toodab ise elektrit: Oxygene kasutab fotosünteesi käigus vabanevat energiat, et toita sisseehitatud elektriseadmeid. Sealhulgas pardaandureid, tehisintellekti kiipi ja külgseinal asuvat kohandatavat värvimuutvat valgusriba, mille abil saab teavitada nii teisi sõidukijuhte kui ka jalakäijaid tehtavatest manöövritest, nagu reavahetusest või pidurdamisest. 
  • Edastab teavet valguskiirusel: Oxygene kasutab andmeedastuseks nähtaval valgusel põhinevat tehnoloogiat (LiFi), mis võimaldab luua valguskiirusel töötava ja suure mahutavusega mobiilse ühenduse. LiFi abil saab rehv luua ühenduse asjade internetiga ning edastada andmeid sõidukilt sõidukile (V2V) ja sõidukilt taristule (V2I), mis on äärmiselt oluline nutikate liiklushaldussüsteemide töös.

 

„Sarnaselt varasematel aastatel Genfis esitletud ideekavanditega on ka Oxygene’i siht esitada väljakutse meie mõttemallidele ning innustada arutelu nutika, ohutu ja jätkusuutliku tulevikuliikluse üle,“ ütles Delaney. „Aidates puhastada õhku, võib see rehv parandada linnaelanike elukvaliteeti ja tervist.“

 

1  http://www.who.int/mediacentre/news/releases/2016/air-pollution-rising/en/

 

Kontakt ja materjalid

 

Külastage meid Genfi rahvusvahelisel autonäitusel: messiboks 2056, Hall 2 või tutvuge meie Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika piirkonna uudistega

Teised postitused

Minu Vianor

*
*

Minu Vianor

*
*
*
*
*
*
*   
   Luban enda meilile saata Vianori pakkumisi ja uudiskirju
*    Nõustun privaatsustingimustega