VIANOR Lennujaama
E-R 08:00-17:00, E-R 08:30-17:00 Ladu
605 1066 Leia lähim keskus
Vianor logo

Hea rehv on tihti majanduslikult kasulikum kui odav rehv!

Hea rehv on tihti majanduslikult kasulikum kui odav rehv!

 

 

Uute suve- või talverehvide ostmisel kõlavad odavad rehvid, juba ette alla kaubeldud rehvihinnad ja rehvide allahindlus autojuhi kõrvale kahtlemata meeldivalt. Odav rehv võib aga osutuda kallimaks kui kvaliteetne suve- või talverehv.

 

Odav rehv võib näida pealtnäha samasugune kui tipptasemel rehv – rehvi pinnamuster on aga vaid üks rehvi omadusi mõjutav tegur. Mitmekihilise struktuuri keerukad lahendused ja kummisegud mõjutavad märkimisväärselt rehvi sooritusvõimet, vastupidavust ja veeremistakistust. Seetõttu võib vastupidav rehv, mille veeretakistus on väike, osutuda majanduslikult odavamaks kui soodne rehv.

 

 

Odavaimad rehvid kuluvad tihti kiiremini

 

Eripakkumisel olevaid rehve tasub hoolikalt võrrelda, et vältida üllatavaid lisakulusid. Hea rehvipakkumise võib leida ka kvaliteetrehvide hulgast. Näiteks veidi vanemaid, aga siiski ohutuid ja kvaliteetseid rehvimudeleid võidakse müüa alahinnatuna. Autojuhi jaoks on olukord hea, sest autoajakirjad teevad tema eest regulaarselt rehviteste. Rehvitestide võitja tuleb pea alati kvaliteedi poolest tuntud tootjalt – ka siis, kui testis võetakse arvesse hinna ja kvaliteedi suhet. Hea rehv peab sageli vastu kauem kui odav rehv kvaliteetsemate toorainete ja parema ehituse tõttu. Rehvitüüpide kummisegud peavad erinema kasutuseesmärkide ja kiirusklasside järgi. Kõvemad kummisegud võivad olla vastupidavamad kui pehmed, aga erinevuste tõttu muutub ka sõiduki juhitavus. Teepinna märjaks või jäiseks muutumisel on pehmemad segud osutunud ohutumaks. Üldiselt võib öelda, et kvaliteetrehvide puhul optimeeritakse ohutust ja vastupidavust hoolikalt nii testide kui ka tootmise käigus. Kui hea suve- või talverehv peab ohutuna vastu ühe või kaks hooaega kauem kui odav, eripakkumisel olnud rehv, on mõju auto ülalpidamiskuludele otsene.

 

 

Odavrehvi veeretakistus

 

Rehvide eripakkumistel ja odavate rehvide reklaamides ei pöörata üldiselt tähelepanu kulutustele, mida rehvid tekitavad ostu- ja paigaldushetke järel. Samuti võib odavamate rehvide müüjatelt ja veebipoodidest olla keeruline saada infot rehvi vastupidavuse ja veeretakistuse kohta, mis aga mõjutavad oluliselt auto ülalpidamisega seotud üldkulutusi.

 

Tete Vianor

Teised postitused

Minu Vianor

*
*

Minu Vianor

*
*
*
*
*
*
*   
   Luban enda meilile saata Vianori pakkumisi ja uudiskirju
*    Nõustun privaatsustingimustega