Üldkontakt
E-R 08.30-17.00
605 6088 Leia lähim keskus
Vianor logo

Goodyear: rehvivahetusega ei tasu kiirustada, kiilasjääd või lund võib esineda isegi aprilli keskel

Pressiteade

02.04.2018

 

Goodyear: rehvivahetusega ei tasu kiirustada, kiilasjääd või lund võib esineda isegi aprilli keskel

Alates 1. märtsist on Eestis lubatud sõita suverehvidega. Liiklusspetsialistid ei soovita aga rehvivahetusega kiirustada: kiilasjääd või lund on viimastel aastatel esinenud isegi aprilli keskel. Ohutum on sõita paar nädalat kauem talverehvidega, kui lume korral suverehvidega.

Rehvide vahetamisel tuleks ennekõike lähtuda ilmast

Balti riikides on suverehvide kasutamine reguleeritud mõnevõrra erinevalt. Kui Eestis ja Lätis võib suverehvid sõidukile alla panna alates 1. märtsist, siis Leedus on see reguleeritud tunduvalt karmimalt – suverehvide kasutamine on lubatud 1. aprillist.

 „Erinevus nende riikide vahel on vaid seadustes. Juhid ei peaks toetuma aga vaid seadusele ja suverehvid alla panema kohe, kui seadus seda lubab. Kui märtsi keskpaigas paistab päike, ei tähenda see seda, et aprilli alguses on samasugune ilm,“ ütles Goodyeari sõiduautorehvide müügijuht Balti riikides Martins Grinbergs.

Grinbergsi sõnul sõidavad paljud lätlased veel terve märtsikuu talverehvidega. "Ei ole nii, et juhid seisavad juba 1. märtsil rehvivahetuspunktide juures järjekordades ja riskivad seejärel kontrolli kaotamisega auto üle iga kord kui lund sajab,“ ütles Grinbergs.

Grinbergs soovitab rehvivahetusel lähtuda õhutemperatuurist. Soovituslik temperatuur millest juhinduda, on seitse soojakraadi - kui temperatuur langeb sellest allapoole, on parem  kasutada talverehve ja kui tõuseb ülespoole, siis suverehve.

Kui talverehvidena kasutatakse naastudeta rehve, soovitab Grinbergs sõita nendega vähemalt aprillikuu esimese pooleni või kuni on selge, et õhutemperatuur tõenäoliselt enam järsult ei lange. Naastrehve kasutavatel juhtidel on vabadust aga vähem – Eestis võib seadusest lähtuvalt nendega sõita kuni 1. aprillini, kuid tulenevalt ilmastikuoludest võidakse nende kasutamist pikendada.

Instruktor soovitab olla ettevaatlik

BMW sõiduakadeemia (BMW Vairavimo Akademija) juhi ja turvalise juhtimise instruktori Darius Jonušise sõnul sõidab ta talverehvidega varustatud autoga tavaliselt umbes 10. aprillini. Konkreetset rehvivahetuse kuupäeva ta ette ei planeeri, vaid lähtub ilmastikuoludest. „Aprilli alguses mängib ilm mõnikord vingerpusse, mistõttu soovitan rehvivahetusega mitte kiirustada. Mitmetel aastatel on juhtunud, et pärast sooja nädalat sajab veel lund. Riskimise asemel on  parem oodata kaks või kolm nädalat,“ ütleb Jonušis.

Kui talverehvid on juba vahetatud suverehvide vastu, kuid tänavad lumised või õhtutemperatuur nullis, soovitab Jonušis liikluses mitte riskida ning kasutada isikliku sõiduauto asemel alternatiivi – taksot, ühistransporti või lühiajalist autorenti. „Mõtteviis, et ainult mõned kilomeetrid, sõidan aeglasemalt ja midagi ei juhtu, ei ole õige. Hoolimata sellest kui kaasaegse autoga on tegemist, on juhitavus suverehvidega kiilasjääl pea olematu,“ ütles Jonušis.

Sooja ilmaga talverehvidega sõites tuleb Jonušise sõnul arvestada, et talverehvid kipuvad sooja ilmaga üle kuumenema ja nende haarduvus teekattega on suverehvidega võrreldes väiksem. Järsul pidurdamisel või kiirema manöövri sooritamisel soojal asfaldil võib talverehvidega auto käituda vastupidiselt juhi ootustele, lisaks kuluvad ülekuumenenud talverehvid kiiremini.

Goodyear on üks maailma suurimaid rehviettevõtteid. Ettevõtte pakub tööd ligikaudu 64 000 inimesele ja valmistab oma tooteid 48 tootmisüksuses 22 riigis üle maailma. Kaks innovatsioonikeskust Ohios Akronis ja Luksemburgis Colmar-Bergis töötavad selle nimel, et arendada tipptasemel tooteid ja teenuseid, mis panevad oma valdkonnas paika kõrgeimad kvaliteedistandardid. Lisainfo saamiseks Goodyearist külasta veebilehte: https://www.goodyear.eu/corporate_emea/.

Lisainfo:
Moonika Lipping
Pressiesindaja
Tel: 5554 2082
E-mail: moonika.lipping@corpore.ee

Teised postitused

Minu Vianor

*
*

Minu Vianor

*
*
*
*
*
*
*   
   Luban enda meilile saata Vianori pakkumisi ja uudiskirju
*    Nõustun privaatsustingimustega