Üldkontakt
E-R 08.30-17.00
605 6088 Leia lähim keskus
Vianor logo

Silla reguleerimine

Teie auto juhitavus ja rehvide kulumine sõltuvad suurel määral rataste asendist. Seetõttu on oluline, et auto rataste seadenurgad vastaksid tehase etteantud väärtustele. Auto kasutamisel võib sildade geomeetria aja jooksul muutuda, seda kas löökaukudest läbisõitmise, veermikudetailide kulumise või parklas äärekivi vastu sõitmise tõttu. Seetõttu on soovitatav autoga tulla sildade kontrolli ja reguleerimisse kui ilmnevad järgmised märgid: sirgel tasasel teel auto kisub vasakule või paremale, rehvid on ebaühtlaselt kulunud, otse sõites ei ole rool visuaalselt otse. Kindlasti tuleb sillad paika reguleerida, kui auto veermikus on vahetatud detaile, mis mõjutavad silla asendit.

Kolm parameetrit, mida seadistatakse, on:

  • rataste kokkujooks
  • rataste külgkalle
  • rataste pikikalle (amordi pikisuunaline kaldenurk)

Põhimõtteliselt reguleeritakse sillastendil auto kõik rattad nii, et nad oleks paralleelsed (tegelikkuses on auto tootja poolt igale mudelile ette nähtud väikesed hälbed). Sellega tagatakse, et kõik auto rattad veereksid ja et mõnda neist teiste poole ei lohistataks.

Sildade reguleerimise eeltingimuseks on kulunud liigendite ja detailide asendamine uutega, sest kulunud liigendite tõttu muutuvad rataste asendid ja silla reguleering läheb paigast ära. Juhtub, et mõned autod, mis tulevad silda reguleerima, saavad esimesel korral kaasa pakkumise silladetailide vahetuseks.

Lasnamäe, Lennujaama, Rannamõisa, Tartu, Pärnu, Rakvere, Jõhvi ja Viljandi keskustes reguleerime sildasid Hunter 3D sillastendidega, mis on ühed täpseimad turul olevad seadmed. Rapla keskuses on Beissbarth Q.Lign sillastend.

Hunter sillastendi mõõtepead toetuvad kummiservaga veljele ja kinnituvad klambritega rehvide külge, seega jääb ära velgede vigastamise võimalus.

Küsi täpsemat pakkumist endale lähimast Vianori keskusest või broneeri sillastend!

Minu Vianor

*
*

Minu Vianor

*
*
*
*
*
*
*   
   Luban enda meilile saata Vianori pakkumisi ja uudiskirju
*    Nõustun privaatsustingimustega