Üldkontakt
E-R 08.30-17.00
605 6088 Leia lähim keskus
Vianor logo

Hiina rehvitootjate rehvihinnad hinnad lähevad kallimaks.

Hiina sätestas eeskirjad keskkonnamaksu seaduse jõustamiseks

 

PEKING – Hiina riiginõukogu sätestas üksikasjalikud eeskirjad keskkonnamaksu seaduse jõustamiseks 1. jaanuaril 2018.

Peaminister Li Keqiangi kinnitatud käskkirja kohaselt kehtestatakse seadusega maksualased eesmärgid, maksustamise alus, maksuvähenduste tingimused ja erandid ning ka maksukogumise korraldus.

Eeskirjadega määratletakse ka tahkete jäätmete maksustamise ulatus ning tsentraliseeritud reoveekäitluse piirkonnad.[A1] 

Hiinas kehtib praegu saasteainete heitkoguste maksu kogumise määrus. Mõned kohalikud valitsused aga kasutavad seaduselünki ära ja vabastavad maksust ettevõtted, mis muul moel suurt maksutulu toovad. Reguleerivad asutused on juba aastaid soovitanud maksusüsteemi seadusega asendada.

Kui uus seadus jõustub, siis saasteainete heitkoguste maksu reguleeriv määrus tühistatakse.

Uus seadus võimaldab ka maksuasutustel ja keskkonnakaitseasutustel teabe vahetamise eesmärgil koostööd teha.

Määruses on toodud, et ettevõtete poolt saasteainete heitkoguste kohta esitatavad andmed loetakse „normist kõrvale kalduvateks“, kui arvud on asjakohase selgituseta oluliselt madalamad kui eelneval aastal või madalamad kui teistel sama valdkonna ettevõtetel.

Uus seadus näeb ette, et sellisel juhul vaatavad keskkonnakaitseasutused kõrvalekalduvad andmed üle.

Uue seaduse kohaselt, mis on suunatud loetletud saasteaineid otse keskkonda heitvatele ettevõtetele ja avalikele asutustele, hakkavad ettevõtted maksu maksma müra-, õhu- ja veesaaste, aga ka tahkete jäätmete tekitamise eest.

Käesoleva kuu alguses toimunud majanduskonverentsil avaldati, et reostuse vastu võitlemine on üks „kolmest raskest lahingust“, mille Hiina järgmise kolme aasta jooksul võita plaanib.

Jaanuarist novembrini uuriti Hiinas 35 600 keskkonnakaitseseaduse ja -eeskirjade rikkumise juhtumit, mis on eelmise aastaga võrreldes üle 102 protsendi rohkem.


 [A1]Eeskirjadega või seadusega?

Teised postitused

Minu Vianor

*
*

Minu Vianor

*
*
*
*
*
*
*   
   Luban enda meilile saata Vianori pakkumisi ja uudiskirju
*    Nõustun privaatsustingimustega