VIANOR Lennujaama
E-R 08:00-17:00, E-R 08:30-17:00 Ladu
605 1066 Leia lähim keskus
Vianor logo

NOKIAN REHVIDE ABINÕUD TÄNAVATOLMU VÄHENDAMISEKS.

NOKIAN REHVIDE ABINÕUD TÄNAVATOLMU VÄHENDAMISEKS

Nokian Renkaat pöörab omalt poolt autorehvide tootearendustöös pidevalt tähelepanu sellele, et rehvid oleksid keskkonnasõbralikud ehk võimalikult vähe teid kulutavad ja õhukvaliteeti halvendavad.

Rehvitootjad on juba aastaid teinud pikaajalist tootearendust, tänu millele tekitavad tänapäevased talverehvid endisest vähem tänavatolmu. Nokian Renkaate arvates on tähtis, et tänavatolmu vähendamiseks tehakse kõik võimalik, mida liiklusohutust halvendamata teha saab.

 

MOODNE NAASTUTEHNOLOOGIA VÄHENDAB TEE KULUMIST

Talverehvide mõju tee kulumisele on aastakümnete jooksul neljandiku võrra vähenenud. Selleni on jõutud arendustööga, mille tulemusel naastud on tehtud kergemad ja lühemad ning nende kuju, paigutus ja funktsioneerimine dünaamilises kasutusolukorras optimeeritud. Sõidukiirusel, naastu raskusel, kujul ja materjalil ning rehvi struktuuril on märkimisväärne mõju tee kulumisele.

Naastu kaal on tänapäeval keskmiselt alla grammi (varasemalt kuni 3,0 grammi) muu hulgas tänu sellele, et naastude kehad toodetakse kergest metallist varem kasutatud terase asemel. Naastu pikkus on tänapäeval keskmiselt 10 millimeetrit (varasemalt kuni 14 mm), mis on lühendanud naastu kontaktiteekonda teepinnaga. Uusimatel Nokian Renkaate naastrehvidel kasutatakse lisaks näiteks teekontakti pehmendavat naastupatja ja kaldes kõvast metallist tippe, mis jagavad naastu löögijõudu endisest suuremale alale.

 

Teised postitused

Minu Vianor

*
*

Minu Vianor

*
*
*
*
*
*
*   
   Luban enda meilile saata Vianori pakkumisi ja uudiskirju
*    Nõustun privaatsustingimustega