VIANOR Lennujaama
E-R 08:00-17:00, E-R 08:30-17:00 Ladu
605 6088 Leia lähim keskus
Vianor logo

Rehvid vibreerivad ja raputavad? Mis on põhjused?

Rehvid vibreerivad ja raputavad? Mis on põhjused?
Kui teie rool hakkab vibreerima kiirusel 60 km/h või rohkem, on teie rehv, ratas ja võimalik, et pidurikomplekt tasakaalust väljas. Kui see juhtub ,et algselt seda muret ei olnud, on üks võimalik põhjus, et tasakaaluraskus on rattalt maha tulnud.. See põhjustab rehvi ja ratta massi ebavõrdsuse ühelt küljelt ja selle tulemuseks on vibratsioon, mis tundub läbi sõiduki vedrustuse ja rooliratta kaudu roolirattale. Rattakaalu kaotamine on üsna tavaline ja kergesti fikseeritav.

Teine levinud põhjus raputamiseks on mehaanilised piduriprobleemid. Kui teie rool raputab pidurdamise ajal, on probleem tõenäoliselt tingitud piduritest "ümmargustest". Seda vibratsiooni võib tunda ka piduripedaaliga. Teine levinud probleem, mis võib põhjustada värisemist ja vibratsiooni, on pidurisadul. See on siis, kui piduriklots ei ole pärast trumliga või ketasega ühendamist täielikult sissetõmbunud. Seda tüüpi vibratsioon tundub tavaliselt läbi piduripedaali või istmete kaudu.

Veel üks suurema kiirusega vibratsiooni põhjus on ebatasane turvise kulumine. Rehv, mis on olnud sõidukil aasta jooksul rohkem, rohkem kulub rohkem rehvi ühel küljel. See ei tähenda tootmise defekti. Tõenäolisem on põhjuseks veidi valesti paigaldatud rehv. On võimalik, et rattal on rasked kohad, mis on nihkunud rehvi raske kohaga, mis on 180 kraadi juures. Kui rehvid ei ole liiga halvasti kulunud, siis on rehvi paigaldaja uuesti paigaldanud ja tasakaalustanud rehvi tavaliselt probleemi lahendama.

Halb värisemine või vibratsioon võivad mõjutada sõiduki juhitavust ja üldist käitlemist. Põhiline hoolduskontroll kvalifitseeritud mehaaniku poolt määrab tavaliselt probleemi õige allika. Kui tegemist on rehvi ja ratta probleemiga, on tavaline korrigeeriv tegevus uuesti paigaldamine, tasakaalustamine ja pöörlemine.

Vianori Meeskond

Teised postitused

Minu Vianor

*
*

Minu Vianor

*
*
*
*
*
*
*   
   Luban enda meilile saata Vianori pakkumisi ja uudiskirju
*    Nõustun privaatsustingimustega